| anonims5 a întrebat:

Am un telefon Allview a5 care are o problema. Nu se mai incarca. A schimbat si incarcatorul,dar nimic. Arata ca se incarca putin, cam 12%, dupa care incepe sa se descarce si sa se stinga desi incarcatorul este conectat. Ce are si cum as putea rezolva problema?

Răspuns Câştigător
| Lookas a răspuns:

Din cele descrise, este foarte posibil să ai de-a face cu un acumulator care și-a făcut datoria și acum trebuie înlocuit. Curentul trece prin acumulator, nu poți folosi telefonul fără acumulator și dacă el este defect, telefonul se poate manifesta exact cum ai descris. Cumpără alt acumulator, de preferat original, sau schimbă telefonul.

| anonims5 explică (pentru Lookas):

O sa cumpar o baterie noua. Sper sa mearga si sa nu fie alta problema ca telefonul de exemplu, sa aiba o problema cu soft-ul..nu stiu, nu ma pricep. Sper sa mearga, multumesc mult pentru raspuns! happy

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este DEFECTĂ bateria sad
Preferabil să mergi cu telefonul + încărcătorul la un Service pentru diagnosticare, apoi să cumperi altă baterie!

Toate cele bune!