| claudiuflorin a întrebat:

Am un telefon LG GT 405, cat costa sa-i schimb touch screen,sau sa-l repar? Telefonul l-am cumparat mai demult, si mi s-a expirat certificatul de garantie. Ce trebuie sa fac?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sa il duci la un magazin de reparatii privat sau il dai fabricantului si te va costa mai mult dar nu depaseste costul unui nou mobil.

| claudiuflorin explică (pentru mgtow):

Spune-mi te rog frumos... ce pret ar fi? Trebuie sa -i schimb touch sau sa-l repar? Nu e una,si aceeasi. M-as duce la Orange cu telefonul. Nu ma duc la service privat, acolo mi-l strica mai tare, nu are autorizatie, licenta sa repare telefoane, cunosc am si experienta.

| mgtow a răspuns (pentru claudiuflorin):

Eu nu am avut probleme sa il duc la un GSM ca era in garantie dar pune-ti in gand jumatate de pret - un sfert si acolo te ajunge la bani fata de un mobil nou. La magazine depinde ca nu toate au acelasi pret de reparare.

| vioreld a răspuns:

Am avut acelasi telefon si aceeasi problema. L-am dus la un service si m-a costat 90 lei!