| Xenoverse a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy (A5 2017) si azi noapte l-am pus la incarcat toata noaptea si vreau sa stiu daca asta afecteaza bateria din telefon?

3 răspunsuri:
| Zozohun a răspuns:

La toate telefoanele afecteaza daca le lasi toata noaptea la incarcat, pentru ca ele au nevoie de 2-3 maxim la incarcat si noi le lasam 7-8 depinde cat il lasi. Poti cauta si pe internet + ca te afecteaza si pe tine daca dormi langa telefon mai ales cand e la incarcat din cauza undelor electro magnetice si iti bruiaza creierul.

| quizuri a răspuns:

Nu se strica, dar nu este bine sa il lasi la incarcat prea mult dupa ce a ajuns la 100%. Ca de exemplu, eu il incarc inainte de culcare pentru a nu-l lasa la incarcat peste noapte. Sper ca te-am ajutat. Funda? big grin

| nikyreed a răspuns:

Cel mai bine e sa-l nu il lasi sa se descarce mai putin de 20% si sa nu se incarce mai mult de vreo 85%, Cand ajunge la 100% el intelege ca e stop, dar totusi intreaba pe orice vinzator inainte sa-l cumperi, iti spune sa nu-l lasi pe noapte ca nu-i bine. Dar o noapte nu-i nimic.