| IoIo11 a întrebat:

cum pot bloca un numar de telefon? Ma tot suna cineva si ma ameninta si acum nu ii mai raspund dar tot suna! Am Nokia C6!

Răspuns Câştigător
| Gabi19971983 a răspuns:

Pentru a putea bloca apelurile si SMS-urile de la un anumit numar de telefon, trebuie ca telefonul tau sa aiba o aplicatie de tip Blacklist sau sa permita instalarea uneia. Din pacate pe acest model de telefon nu se poate instala o astfel de aplicatie, doar telefoanele cu sistem de operare, permitand acest lucru.
Poti doar sa-ti schimbi cartela.
Succes!
Funda?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să-ţi instalezi o aplicaţie gen Blacklist sau Call Manager de la linkul :
http://store.ovi.com/search?q=Blacklist

Toate cele bune.

| Daniel_Tudoran_2000 a răspuns:

Deci, intri la setari, apoi dai undeva pe la apel sa ceva de genu(eu iti spun cum este la un Samsung) si apoi trebuie sa gasesti ceva de genul "respingere automata", dai acolo si dai la creare si adaugi numarul.