| paulpaul25 a întrebat:

De astazi sunt utilizator de telefon cu Android, adica un S.E Xperia Arc S. De ce cand intru de pe PC pe Google Play si vreau sa descarc o aplicatie nu pot? Imi spune ca nu pot descarca de pe contul respectv, si cum poti configura dispozitivul meu, pe site? Pt ca imi zice acolo ca nu am nici un dispozitiv!? Funda si multumiri celui care ma lamureste!

3 răspunsuri:
| KatyyLWA a răspuns:

Am si eu android, dar eu descarc de pe telefon...

Probabil ca tu intri pe calculator de pe un alt cont sau nu ti-ai facut cont pe google play.

| paulpaul25 explică (pentru KatyyLWA):

Deci eu am un cont google, cu care m-am logat de pe CALCULATOR, deci nu de pe telefon si vreau sa imi descarc aplicatiile pe calculator si sa le pun dupa aceea pe telefon. Si e nasoala chestia ca nu pot! Adica toti ziceau ca androidul e mai tare, am trecut de le Iphone, la telefon cu android, dar cam intampin probleme!

| KatyyLWA a răspuns (pentru paulpaul25):

Nu poti sa le pui pe calculator si apoi pe telefon.trebuie sa te loghezi si pe telefon cu contul din cate stiu... daca downloadezi de pe calculator ei iti vor trimite un link la nr de telefon...

Acolo unde ai Wi-Fi poti sta gratis, asa ca atunci cand te duci la o pizzerie sau la o cafenea sau orice altceva[mconalds, kfc etc] te conectezi la Wi-Fi si download-ezi jocurile