| brokxy a întrebat:

Buna, deci daca cumpar telefon de pe eMAG, va merge cartela mea pe abonament in el 100%? Gen abonament telekom sau digi ca nu vreau sa cumpar dupa si sa vad ca nu merge cartela. Funda! DE preferabil sa raspunda cine a mai cumparat sau are cunostinte!

8 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Da. Telefoanele sunt la liber nu sunt codate pe nici o retea. Ca si acelea luate din Altex, Flanco, etc.

| unicka a răspuns:

Dacă telefonul este liber de retea clar ca merge. Soțul a cumpărat de pe Emag si are in el abonamentul

| cfrtobias a răspuns:

100% va merge

| Feyenooord666666 a răspuns:

Daca e simlock free merge orice cartelawinking

| Crackman a răspuns:

Trebuie sa meargă orice cartela.
La magazinele Vodafone, Orange cu abonament sunt codate

| mihai69 a răspuns:

O să meargă orice SIM, cu o excepție: alea de DIGI care nu merg decât în telefoane 3/4G. Iar pentru 4G, trebuie să fie compatibile cu tipul lor de rețea (LTE).

| darrio2007 a răspuns:

Telefoanele de la Emag nu sunt blocate in retea. Deci, poti băga orice cartelă.

| Irinelp a răspuns:

Cand cumperi telefonul citeste mai intai caracteristicile si daca nu scrie ca e blocat pe o retea anume atunci e valabil pe toate retelele,