| Crystinutzza a întrebat:

Deşi Wi-Fi-ul este activat acesta nu mai găseşte nicio reţea disponibilă, la care aş putea să mă conectez, ştiţi cumva de ce? big grin (Mă refer la telefon)

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

N-ai precizat dacă ai router wi-fi în casă...

Dacă NU ai, atunci NU găseşte reţele neparolate prin vecini.

Dacă ai router şi nu-l găseşte, atunci e o problemă...

Toate cele bune.

| Moonshine a răspuns:

Pt ca nu exista un router in apropiere, alta cauza nu exista.

| Crystinutzza explică (pentru Moonshine):

Ba da, chiar dacă sunt aproape de el, tot nu-l găseşte!winking

| Klaudiu214 a răspuns:

Pentru ca in locul in care te afli nu sunt retele de net.

| Crystinutzza explică (pentru Klaudiu214):

Sunt!winking

| DiamondEyes a răspuns:

Da un reset la setari.

| Danzell a răspuns:

Depide de banda pe care o foloseste. Momentan Routerele an 4 standarde de frecventa si anume a, b, g, n. cauta pe ce standarde merge telefonul tau, si pe ce merge routerul la care vrei sa te conectezi