| Harasim_Sebi_1999 a întrebat:

Buna!
Detin un Allview X1 Xtreme si observ ca Allview nu o sa faca niciodata update la soft, actualul soft este 4.2.2 si chiar daca am un procesor de 2.15 Ghz nu pot incerca aplicatii de genul Asphalt 8 deaorece Android-ul este prea scazut.
Intrebarea mea este :
1. Daca merg la un service pot sa ii fac un update la android 5.0 chiar daca Allview nu a facut asta?

3 răspunsuri:
| Drevers a răspuns:

Salut! Pentru a avea cea mai recenta versiune Android e necesar să instalezi CM.Este sigur şi nu vei mai avea probleme cu actualizările la Android. (http://www.cyanogenmod.org/)

| Harasim_Sebi_1999 explică (pentru Iwao):

Acea poza cu Android 4.4 este foarte veche si de atunci nu a mai aparut nici-un update. Dar multumesc foarte mult.winking