| gdez a întrebat:

Buna dimi. am un Samsung galaxy s2 plus si imi da eroare la camera foto. chiar asa scrie: eroare la aparatul foto. am dat reinitializare la setarile din fabrica si la fel apare. camera de spate merge dupa ce ma duc in aplicatie si dau stergere date. dar daca dau sa fac poza cu camera din fata imi apare eroarea si nu mai merge sa dau pentru poza cu cam din spate. ce e de facut?

6 răspunsuri:
| lorena4u a răspuns:

Ai verificat memoria? poate ai memorie plina. daca nu ai card este posibil sa ai memoria interna plina. daca ai card, verifica ca pozele sa se salveze pe card.

| Iønutt a răspuns:

Trebuie sa iti schimbi camera. Asa mi s-a intamplat si mie, asa ca am schimbat-o si acum imi merge.

| gdez explică (pentru lorena4u):

Am sters toate pozele. Cu retrica imi merge doar camera de spate. Asa si la cymera si camera telefonului. Cea de spate merge. Nu merge cea de pe fata.

| gdez explică (pentru Iønutt):

Cum sa instalez alta camera? Am cymera si retrica, dar tot nu merge sa fac "selfie"

| gdez explică (pentru Iønutt):

Am instalat o alta camera pe langa retrica si cymera..si degeaba. Are ceva din el. Camera de spate merge! Si cea din fata nu. Sa inteleg ca trebuie sa il duc la doctor?

| Iønutt a răspuns:

Sa il duci la un service ceva si sa iti scoata camera veche si sa iti puna una noua.