| maphiotul a întrebat:

Buna dimineata.
Ati facut careva clona la telefon cu programul Clone Phone?
Daca da, cum functioneaza si cloneaza absolut tot? ma refer conturi Youtube, tik tok cu tot cu parolele conturilor?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Screen lock breh. Ala cand deschizi telefonul. In alta ordine de idei, am vorbit cu omu' meu, chiar ma mir cum de nu mi-a venit ideea. Trebuie un password manager pe telefon, si aluia ii faci sync cu calculatorul. Ulterior restaurezi parolele pe telefonul nr. 2 cu acelasi password manager. Ca sa salvezi cu toate loginurile/parolele din nspe aplicatii nu prea ai cum, chiar daca la unele jocuri va merge sync cu FB/Google Play, la unele site-uri vei face sync la browser, samd. Ca si aplicatie, mi-a dat omul meu una. Trimite-mi adresa de email in privat (sau aici, nu conteaza pentru mine) si iti trimit aplicatia. Asta e - https://play.google.com/......ps/details

48 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns (pentru maphiotul):

Atunci când te conectezi undeva, se completează automat parola?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru maphiotul):

Pai nu are setari?

| maphiotul explică (pentru J0B0MAT):

La unele da, la unele nu

| maphiotul explică (pentru GabiDumitrescu):

Are setari, cum sa nu.ce sa fac la setari?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru maphiotul):

Sa alegi la ce faci backup, mai exact?

| maphiotul explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu am incercat.pai vreau sa copiez tot nu doar poze si filmari.conturile,aplicatiile.e cam complicat

| maphiotul explică (pentru GabiDumitrescu):

M-am uitat acum, e pus pe pornit la backup.da nu stiu...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru maphiotul):

Salvezi frumos parolele in Google. Si cam aia e. La fel si cu aplicatiile. Cind bagi telefonul nou selectezi ca vrei aplicatiile de pe ala vechi si ti le instaleaza pe toate automat, la gramada.

| maphiotul explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu imi da optiune la backup sa salvez parolele sau aplicatiile.nu stiu cum sa fac?

| maphiotul explică (pentru GabiDumitrescu):

Year License
1-5 Mobile Devices
1 PC
$19.95 /Year
Are si varianta sa probezi gratuit dar probabil nu e varianta full cu toate optiunile sad

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru maphiotul):

Phone backup e moca.

| maphiotul explică (pentru GabiDumitrescu):

Da,dar nu stiu cum sa fac.imi da doar putine chestii la phone backup, poate pentru ca e model mai vechi.nu stiu cum sa-ti trimit o poza sa vezi.

| maphiotul explică (pentru GabiDumitrescu):

Am incercat ce mi-ai trimis dar nu ma lasa sa fac nimic in varianta free

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru maphiotul):

Hmmm... sunt o gramada de genul. Hai ca o sa intreb un prieten care e calare pe de-astea si pe mama lor si fac rost de un APK la ceva bun azi-miine.

| maphiotul explică (pentru GabiDumitrescu):

Ok.multumesc

| J0B0MAT a răspuns (pentru maphiotul):

Ca să vezi parolele salvate, când cauți ceva pe google, vei avea în dreapta sus 3puncte, pe care dacă dai îți apare :istoric, descărcări, setări, parole etc. La parole vei găsi parolele salvate.

| maphiotul explică (pentru J0B0MAT):

Am gasit, dar nu e salvat doar la cateva care nu is importante.si nici nu ma lasa sa vad parola ca zice sa setez prima data un screen look(nu stiu ce e ala)