| mariusmac85 a întrebat:

Bună dimineața TPU
Am o întrebare
Unde se stochează conținutul vizualizat într-o aplicație Android de format tip.apk(spre exemplu google chrome mobile,snaptu,Facebook,Facebook messenger),acel fișier în care sunt stocate cookies,cache,history,bookmarks,last tabs,favorites, etc într-un cuvânt userdata, cum apare și pe computer/laptop mai ales la aspiratoarele web(browsers).
Aștept un răspuns de la acei oameni care se pricep în domeniul IT, nu începători.
Vă mulțumesc anticipat
Vă doresc un weekend binecuvântat
Marius

4 răspunsuri:
| Robert_George_2001 a răspuns:

Pai intr-un server de la producatorii acelei aplicatii.Totul se stocheaza in servere

| Mimo2 a răspuns:

Pe server

| mariusmac85 explică (pentru Robert_George_2001):

Bună seara
Nu are cum, se stochează în apk, te pricepi la Android sau ai răspuns și tu așa, să vezi poate primești vreo fundă?

| mariusmac85 explică (pentru Mimo2):

Bună seara același lucru te întreb și pe tine, te pricepi să creezi o aplicație Android sau ai răspuns și tu, ca să vezi primești fundă sau nu?