| TheHobbitHere a întrebat:

Buna din nou.
Imi puteti da informatii pro despre Nokia lumia 800?
Fundaa

Răspuns Câştigător
| DanyyDanyy a răspuns:

UITE CATEVA OBSERVATII DESPRE NOKIA LUMIA 800
1. Display-ul touch AMOLED cu protectie Corning Gorilla Glass, chiar daca are rezolutia de 800 x 480 pixeli, afiseaza culori vii si functioneaza impecabil la atingere
2.Interfata Windows Phone 7, 5 Mango vine organizata logic, ordonat, fara urma de confuzie. Datorita sistemului de operare de la Microsoft, Nokia Lumia 800 se misca foarte rapid, inclusiv in multitasking.
3. Poti face poze in doar 2 secunde, apasand pe un buton lateral, fara sa mai intri in meniu. Posibilitati generoase de setare (ISO, scene, efecte, contract, focus etc). Camera (8MP) scoate fotografii la nivelul de calitate obisnuit pentru un smartphone, dar nu exceptionale.
4.Foarte bine pus la punct hub-ul de retele sociale: primesti mesajele de Twitter, Facebook, Linkedin intr-o singura fereastra, cumulate, unul dupa altul, in ordinea sosirii
5.Pentru business: gasesti preinstalate Office Word, Excel, PowerPoint, varianta pentru mobile.
6. Daca esti fan aplicatii, nu vei gasi abundenta din ecosistemul Android sau Apple. Nicio sansa sa instalezi Instagram, de exemplu
7.Bloggerii il vor folosi cu greu: nu am reusit sa gasesc o aplicatie mobila pentru administrarea blogurilor. Trebuie sa intri in interfata generala WordPress gandita pentru computer. Pacat, Microsoft are excelenta Windows Live Writer, deci n-ar fi mare lucru sa gaseasca o solutie si pentru Windows Phone Mango.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna happy

Eu am Nokia lumia 710big grin
Nu e mare diferenta intre cele doua.
e un telefon foarte ok..sunt multumita de el

| maryusmono a răspuns:

Sigur ca putem:

- Un telefon cu design placut
- Sistem de operare Windows phone 7, pe care personal in consider mult mai stabil decat android
- Gps
- Camera de 8 megapixeli
- Baterie care tine destul de mult
- Ecran tactil foarte fidel, cu display Amoled

Mai mult... ce iti recomand sa faci este sa te uiti aici: http://bit.ly/16yenQW la parerile celor care l-au cumparat deja.

| NCN a răspuns:

E misto Nokia lumia 800-900 sa zic asa e mai diferit de restul si am auzit ca e rezistent are design misto si toate cele recomand bafta.

| NCN a răspuns:

E misto este video cu el sa vezi ce rezistent e nu are windows7, are 7.5 tentativa de 8 bafta.

| LittleKidu a răspuns:

E rezistent. Are Windows 7 care este un excelent sistem de operare.
"Windows Phone arată şi se comportă incredibil. E simplu şi totuşi, cu cât îl foloseşti mai mult, îţi dai seama cât de flexibil şi versatil este. Au produs un telefon care ar trebui să tenteze noii intraţi în domeniul smartphone-urilor, care sunt atraşi de numele Nokia şi mulţumiţi de simplitatea elegantă a sistemului Windows Phone."
- Stephen Fry, Blogger de gadget-uri şi la ‘National treasure’
Are un design superb.