| Jessicadiana21 a întrebat:

Buna, doresc sa imi cumpar un nou telefon si as incerca sa il cumpar cu abonament, pentru a plati in avans. Cu numarul actual, sunt pe Orange si nu as dori sa-mi schimb nici numarul, nici reteaua. Am zis sa incerc prima oara pe internet sa caut modelul impreuna cu abonamentul, dar scrie ca este stocul epuizat si nu mai revine pe stoc. Modelul de telefon pe care mi l-as dori ar fi Iphone xR. Intrebarea ar fi urmatoarea: daca pe siteul lor scrie asa, in magazin fizic as avea cum face rost de un abonament impreuna cu acest telefon?

3 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Nu prea cred ca o sa il mai gasesti pentru ca de obicei pe site-ul lor indica un magazin unde l-ar mai putea avea in stoc, dar de ce nu te duci totuși si intrebi prin vreo doua, trei magazine Orange?
Nu mai astepta aici raspunsuri ca nu are nimeni de unde sa stie daca are in vreun magazin sau nu.

| Vântulalb a răspuns:

Abonamentul ti-l baga ei pe gat si fara sa vrei tu.
Te duci la ei in magazin si spui ce telefon vrei. Ei vor face comanda si te anunta cand vine.

| darrio2007 a răspuns:

Mergi la Orange si vei afla. Vei plati in avans dar il vei plati si de vreo doua ori prin abonament. Gandeste-te mai bine daca merita sa faci asta.