| anonim_4396 a întrebat:

first question: daca acum aproximativ 4-5 luni netul de pe telefon (retea:Orange telefon:iPhone4S) mi l-a oprit o ruda de peste 18 ani pot sa ma duc eu (16ani) la Orange si sa cer deblocarea... (sau cum ii spune)? 2nd question: Daca intr-un final netul va fi iar activat, dupa ce consum acei MB in mai putin de o luna si nu mai intru pe niciun site/retea de socializare etc. pana luna viitoare exista posibilitatea ca vreo aplicatie inca sa consume net si sa imi vina cost suplimentar? 3nd question: Ce ar trebui sa stiu despre netul de la Orange pentru. un iPhone4S?

1 răspuns:
| SantaAndrei a răspuns:

1. Titularul de contract poate debloca, reactiva orice optiune pe abonament.
2. Tine tot timpul cand nu folosesti 3G oprit din setari, si atunci nu iti mai consuma nimic.
3. Nimic deosebit.