| lorena4u a întrebat:

Folosesc un Samsung Galaxy E5 ( da, E5! Este o varianta dual sim se aceea nu este foarte cunoscut) de care am fost extrem de multumita de cand l-am cumparat acum 3 luni, insa zilele trecute mi s-a actualizat soft-ul trecand de la Kitkat la Lollipop. Eiii, de atunci au inceput problemele... aplicatiile ruleaza greu, au o oarecare intarziere, display-ul mi se "intuneca" uneori cu luminozitatea 100%, tonul in timpul apelului tot timpul este pe minim cand raspund unui apel trebuie de fiecare data sa il dau la maxim, culorile uneori se întrepătrund groaznic ca si cum ar avea o problema display-ul dar dupa o golire ram totul revine la normal pentru scurt timp... sunt extrem de deranjata de problemele pe care mi le-a cauzat acest update si mi-as dori sa stiu daca cineva a avut aceasta problema si ce este de facut. Pot reveni la Kitkat? Daca da, ce presupune procedeul? Am intrebat la un service gsm si mi s-a spus ca e complicat, ca trebuie sa rescrie nu stiu ce ( nu am retinut termenii din pacate). Sau exista un nou update care rezolva toate aceste probleme? Mentionez ca acum versiunea este 5.1.1, am incercat o noua actualizare dar apare mesajul "au instalate cele mai recente actualizari". Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| o1cristina a răspuns:

Ce ai tu nevoie, s-ar putea sa fie, o resoftare. Dar nu face asta fara sa iti salvezi undeva toate informatiile pe care le ai pe telefon.
Sau poti, oricand, sa iti cumperi unul nou cat inca sunt la reducere. Aici http://bit.ly/1PuKJTJ gasesti S4 mini sau S5 la preturi foarte bune. Si eu am S4 mini de un an jumate si e super ok.