| Andrr a întrebat:

Samsung j5 (2016) sau a5 (2016)? Vreau sa stiu care face poze mai bune, care e mai rezistent, etc. Si am vazut ca j5 are Android 6.0 iar a5 Android 5.1. la a5 as putea sa dau upgrade sa fie Android 6.0? Multumesc.
* vr sa raspunda cei care detin unul din cele 2 telefoane*

10 răspunsuri:
| 21Ratio a răspuns:

Eu am Samsung Galaxy J5 si sunt foarte multumita de el. Sincer nu iti pot raspunde la intrebarea legata de Android, pentru ca nu ma pricep deloc. laughing
J5 face poze foarte bune, insa cele facute cu camera frontala ies intoarse, insa asta o poti rezolva cu Photo editor. E rezistent, bateria tine mult, mi se pare telefonul ideal. :*happy
Daca mai ai intrebari legate de acest telefon, nu ezita sa ma intrebi

| CPAElites a răspuns:

Amandoua sunt niste POCNITORI!
Rezistente? NU!

Uite aici DOODGEE T3 facut DIN TITAN!

https://www.youtube.com/watch?v=JaiZPqzvGrM

http://www.emag.ro/......DPL6H2BBM/

| Globalelite_TherealCerb_2001 a răspuns:

A5 e mai bun eu il am.

| Horsyy a răspuns:

Amandoua sunt bune. Nu ies pozele intoarse la niciunul, e vorba de aplicatii probabil. La camera frontala sunt la fel din cate stiu, 5 MP amandoua, doar ca J5 are blit pe fata. Sincer nu stiu la A5, la J5 ai Android 6.0.1. Sunt multumita de el, ti-l recomand. :-)

| n1445 a răspuns:

J5, tocmai ce a ajuns in mana mea si este super.

| Mihai1810 a răspuns (pentru CPAElites):

Oare cat o sa reziste chinezaria asta?

| CPAElites a răspuns (pentru Mihai1810):

Rezista! Toate componentele sunt produse de companii cunoscute.
Camera SONY
Baterie SONY
Ram SAMSUNG
Display SHARP

| Mihai1810 a răspuns (pentru CPAElites):

Si placa de baza, procesorul? Si mai e o chestie degeaba sunt toate de la firme de renume daca sunt imbinate aiurea.

| CPAElites a răspuns (pentru Mihai1810):

Pai pe placa de baza se afla Memoria ram si Memoria interna + Procesorul (MTK6753 Octa Core) + GPU!
Intrebarea ta e ciudata. Cum sa fie imbinate aiurea?

Preferi POCNITOAREA de J5 cu specificatii mediocre si cu pretul umflat ( telefonul ala valoreaza 60% din cat dai pe el..restul 40% costa sigla Samsung laughing.

| Mihai1810 a răspuns (pentru CPAElites):

Nu prefer J5. Nu stiu cum sa ma exprim mai bine, adica atunci cand iei cele mai bune componente de la diferiti producatori si pe urma cand le asamblezi toate sa nu mearga asa cum era de asteptat, la asta ma refer.