| AdrienWH a întrebat:

Salut.De curand m-am gandit sa imi iau un iPhone SE (înainte sa îmi spuneti ca in banii aia gasesc nu stiu ce Samsung sau alt Android, ei bine eu nu mai vreau sa mai folosesc Android.Vreau sa incerc si iOS-ul). Revenind la intrebare.Am vazut ca iPhone SE are ecran de 4 inch, si ma gandeam daca cumva nu e prea mic.Tin sa mentonez ca eu acum am Samsung Galaxy A7 2016. Oare ma pot acomoda cu aceea mărime? Tinand cont ca acest telefon pe care il detin are 5, 5 inch.Astept pareri.(inclusiv despre trecerea la iOS, daca se poate.)

Răspuns Câştigător
| Iuliapp a răspuns:

Eu am avut Samsung A5 și mi-am luat, nu de mult un iPhone SE și da, te poți acomoda chiar dacă îți va lua putin timp sa te obisnuiesti. Telefonul e bun eu sunt mulțumită de el?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cam greu cu acomodarea de la un nivel calitativ spre un altul în jos. Ai aici o comparație între ce ai și ce ai putea avea cu aceeași bani. Decizia și banii alocați îți apratin
https://www.gsmarena.com/......mpare.php3

| gelu1970 a răspuns:

O sa vezi după cateva luni ce prostie ai facut.
In plus SE e unul din modelele ce a dat probleme.
Dar cel mai bine e să il cumperi. Așa invață omul, din prostiile făcute.

| Bogdan70001 a răspuns:

Da bravo in loc de A7 2016 iti iei iPhone SE si nici nu vrei sa-i dam sugestii.Fa tu prostia asta sa vezi ce o sa mai plangi tu dupa acel Samsung A7

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punctul.meu de vedere este un telefon foarte mic. Îți va fi foarte greu sa faci trecerea asta brusca. Mergi tot pe un iPhone dar cu un ecran mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ochi va fi neconfortabil. Cel putin eu desi pot umbla cu 4" abia vad cu ochelari cu +3. Sunt extrem de mici la 4" mai ales la ce rezolutie si DPI are iPhone SE e scrisul mic.
Trecerea la iOS nu e asa dificila, majoritatea aplicatiilor cu care esti familiar (Facebook, Instagram, Candy Crush etc.) au deja o versiune extrem de similara pentru iOS, atat ca o sa-ti fie greu sa descarci muzica cu Yout datorita securitatii sa nu iei virusi sau alte chestii nasoale ce se pot intampla pe net.
O sa fii surprins ca managerul de permisiuni la iOS poate restrictiona zdravan aplicatiile fata de managerul Android-ului.

| JusTPauL a răspuns:

Dacă ai niște mâini mici e ok. Gen eu care am 1.88 un tel de 16cm îl țin lejer în mana.
Partea nasoala e ca n-o sa fii la moda cu un telefon asa mic și vechi și o sa stai mai mereu cu el la încărcat pentru ca au baterii slabe.
Acum tu știi ce cauți.
Dacă vrei sa treci la ios te înțeleg dar degeaba ai avut de 10 ani Samsung, eu consider ca pana la s9+ Samsung a produs trompete de telefoane.
Acum au dat lovitura, în timp ce ei urca preturile telefoanelor, iPhone le scad.

| Evelinmariaa a răspuns:

Eu am avut timp de 10 ani Samsung, după care am trecut la iPhone. Schimbarea a fost majora, cel puțin în cazul meu. Aveam senzația că nu mă voi acomoda deloc cu telefonul. De ce? Pentru iPhone ul și Samsung îl sunt complet diferite. Oricum, cu timpul m-am obișnuit. Și acum nu as mai da iPhone ul pe niciun Samsung. Deci vei face o alegere foarte buna dacă îți vei lua. Cu toate că, in loc de iPhone SE ar mai bine dacă ți-ai lua un iPhone 6 sau un iPhone 7 daca vrei un ecran cat de cat micuț

| TibiGeGe a răspuns:

Pfuu de la 4 la 5, 5 o sa iti fie greu ca naiba si in legatura cu mutatu uite aici https://www.google.ro/......phone/amp/