| IrinaMihaela15 a întrebat:

Bună seara. Am telefonul Huawei P9 Lite 2016 de când a apărut, și nu știu de ce de la vreo 5-6 luni de când îl folosesc a început aplicația "Snapchat" să funcționeze foarte prost, mai ales atunci când încerc să trimit o poză din galerie la mai multe persoane se blochează și merge extrem de prost. Nu cred că este din cauza telefonului deoarece are ultima actualizare făcută și aplicația la fel. Dar e chestia că în rest, celelalte aplicații cum ar fi "Facebook", "Instagram" sau diverse jocuri nu au absolut nici o problemă. Are vreo legătură aplicația cu modelul telefonului (că e Huawei și nu iphone, spre ex)? Ce credeți că aș putea să fac pentru a remedia situația?

Răspuns Câştigător
| EduardABiro a răspuns:

N-are treaba telefonul, e posibil sa fie doar un bug, aplicatia merge si pe telefoanele mai vechi decat telefonul tau, d.e.x: Iphone 4, Iphone SE, e.t.c... Incearca sa intri in setari, du-te la aplicatii si acolo incearca sa inchizi aplicatia, adica sa ii dai ''force stop'' dupa care incerci s-o re-pornesti. Ar trebuii sa functioneze dupa, daca nu, poti incerca sa re-instalezi aplicatia.

4 răspunsuri:
| IrinaMihaela15 explică (pentru EduardABiro):

Am încercat treaba cu reinstalarea de mai multe ori, chiar și să dau telefonul la setările din fabrică, degeaba. Nu am încercat treaba cu oprire forțată totuși, o încerc acum și te anunț dacă a mers.

| IrinaMihaela15 explică (pentru EduardABiro):

Am făcut ce mi-ai spus tu și chiar a mers.

| EduardABiro a răspuns (pentru IrinaMihaela15):

Sper ca te-am ajutat big grin

| IrinaMihaela15 explică (pentru EduardABiro):

Voiam sa scriu mai mult dar nu stiu de ce a ramas doar chestia "am incercat si chiar a mers". laughing in fine, a mers dar vad ca ar trebui sa-i dau oprire fortata de fiecare data cand incerc sa intru in aplicatie iar asta nu ma ajuta foarte mult...ehh, oricum m-am plictisit de Snapchat, dar multumesc pentru sfatul tau