| Elena_Corina_1992_WtzY a întrebat:

Bună, am un telefon Huawei p9 lite 2017. Mi s-au aburit ambele camere, dar într-o ora, și-au revenit. Acum, dacă întru pe aplicația telefonului, camera foto, mi se blochează când apăs sa fac un selfie, apăs de mai multe ori pe buton și apoi ma scoate din aplicație(la fel se întâmplă și dacă întorc camera). Am instalat mai multe aplicații pentru camera, am resetat telefonul, și tot asa se întâmplă. Nu funcționează camera de la Instagram, Facebook, snapchat, messenger, WhatsApp, etc. Ce pot face în aceasta situație?

Dau fundă

Va rog am nevoie urgent de ajutor

Răspuns Câştigător
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

In primul rand, ti s-au aburit camerele? Asta inseamna cel mai probabil, ca undeva, ceva nu este lipit bine. Asta poate cauza areul sa patrunda in spatiul unde se afla obiectivul. Ti-a cazut pe jos, sau l-ai lovit cumva? Oricum, foarte dubioasa faza cu aburitul. Cat despre crashuri, ai putea sa resetezi din nou telefonul dar sa il aduci la versiunea de software anterioara. Cauta pe net ceva in genul : "Huawei P9 Lite how to downgrade firmware". Sper sa fi fost de ajutor. Tine-ma la curent daca mai ai alte detalii. happy

| nelyjoly a răspuns (pentru Bratu_Andrew_2000):

Poate trebuie activată funcția de dezaburire lentilă.

| Elena_Corina_1992_WtzY explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

El funcționează perfect, de pe el trimit mesaje. I-am dat factory reset, dar degeaba. Pot face poze cu camera de pe spate, dar când apăs sa fac un selfie, el se blochează. De pe el trimit mesaje acum, el funcționează perfect cu excepția camerei de pe fata.

| Elena_Corina_1992_WtzY explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

La telefon am versiunea de software 5.0.2

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru Elena_Corina_1992_WtzY):

A mers faza cu downgradeul?

5 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Eu aveam ceva idei inainte sa spui ca face asa la toate aplicatiile...incerca Factory reset, asta ar trebui sa te ajute.
------------------------------
DACA NU A MERS POATE ESTE O PROBLEMA HARDWARE CAZ IN CARE TREBUIE DUS LA UN SERVICE
-------------------------------
Funda?