| FonAfon a întrebat:

Bună seara! Ce părere aveți despre antenele 5G?

153 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru FonAfon):

Eu nu inteleg de ce tot imi dai tu mie link uri ca nu cu tine initiasem discutia. Insa vad ca totusi dai link uri cu "studies have not yielded clear evidence of the impact on mammals, birds or insects. The lack of clear evidence"

Putem incheia discutia si concluziona ca nimeni nu a stabilit concrect si coerent faptul ca sunt nocive

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru suntserios):

Troll esti tu si atunci cand vei realiza pericolul 5G, vei stii deja ca ai cancer la creier. Consuma-ti timpul cu intrebarile in TPU, pentru ca nu ai tu de unde sa stii ca 5G nu e un pericol mondial. Esti in clubul manipulatilor si ai sa ramai acolo pana la sfarsitul vietii.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru FonAfon):

Nicaieri in link urile tale nu e un studiu concret si coerent publicat undeva oficiale. Sunt zvonuri, observații anonime, barfe, articole din Sputnik, *** Sputnik.

| Mayar a răspuns (pentru UnderVoltage):

Stiu mai multe despre radiatii decat ai putea crede vreodata big grin Dar e amuzant sa vad cum faci pe desteptul

| Mayar a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu toti traiesc la bloc. Si da, e bine ca ai punctat si problema cu routerele, si ele emit radiatii ce afecteaza organismul. Vezi ca totusi stii cate ceva?winking

| Mayar a răspuns (pentru FonAfon):

Ti-am trimis un mesaj ieri. Nu l-ai primit? thinking

| Mayar a răspuns (pentru FonAfon):

Am comentat la video Vodafone. Sunt cam putine commenturi pentru cate vizualizar isunt, deci probabil ca au sters multe.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru CatalinVictor1985):

Sint propriul meu angajat si nu ma plateste nici o companie mobila. Ba, mai mult, nu imi permit sa arunc afirmatii aiurea fara a verifica din surse multiple. Oculta mondiala... uite ca dacii foloseau WiFi pentru comunicatii si nu i-a omorit. Ca de aia nu s-au gasit fire de cupru pe la noi prin zona, lol. P.S. Oculta asta mondiala e atit de puternica si data draq, dar in loc sa ne imputineze prin cateva bombe cu hidrogen aruncate "accidental" prin Asia si Africa, ei se chinuie cu 5G si alte povesti. Mari fraieri geniile astea malefice...

| FonAfon explică (pentru Mayar):

Ba da. Îți voi răspunde mai încolo.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru FonAfon):

Internetul este plin si de linkuri despre pamintul plat. Si?

| FonAfon explică (pentru suntserios):

Ba da. Sunt studii concrete.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru FonAfon):

Ok, da mi un link la o publicatie medicala unde niste oameni competenti in domeniu au publicat un studiu despre treaba asta.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mayar):

Orice afecteaza organismul. Pozitiv sau negativ. Ideea e ca organismul are capacitati extraordinare de regenerare. Vezi gigelul ala care a fost in Hiroshima cand au dat americanii bomba, dupa aia s-a dus la Nagasaki si a prins-o si pe aia. Guess what? Omu' a trait mult si bine dupa aia! https://www.history.com/news/the-man-who-survived-two-atomic-bombs

| FonAfon explică (pentru suntserios):

Dar tu ai postat link-uri care să spună că 5G-ul este sănătos? Eu cred că nu.

| FonAfon explică (pentru suntserios):

Ești sigur că ai citit toate link-urile pe care le-am postat?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru FonAfon):

Hehe, nu asa functioneaza prietene. Tu faci o acuzatie asupra ceva, trebuie sa demostrezi. Eu pot sa iti zic ca nu am gasit demostratia de care zici tu si ca traim de ani de zile cub radiatiile 2 3 4 G si traim inca si nici nu e stabilita vreo legatura intre o anune boala si aceste radiatii.

Hai, acum da mi link ul catre studiul ala. Poate l ai dat deja si l am ratat eu, scuze atunci, ma da l odata.

| Mayar a răspuns (pentru FonAfon):

OK. Am crezut ca e vreo problema cu site-ul si nu ai primit mesajul.

| Mayar a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Exceptia intareste regulawinking

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

De ce s-ar deranja ca sa arunce aici cu bombe sau altceva? Uiti un lucru: apropiatii lor si neamurile lor sunt imprastiate peste tot in Europa si pe alte continente. Ei lucreaza incet dar cu succes pentru ca din cauza voastra oamenii buni nu pot sa le incurce planurile. Voi sunteti soldatii lor aia cei mai mici si mai prost platiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru FonAfon):

Alea sunt site-uri fake news aka 'de propaganda'. Data viitoare vino cu site-uri de la fizicieni sau doctori, nu de la bloggeri de 13 ani. Asa pot scrie si eu pe un blog de doi bani ca faci cancer de la nasterea de copii. Are vreo valoare? Nu! La fel si mizeriile tale de linkuri.

| Superior a răspuns:

Un raspuns pertinent.
Totodata, aceasta tehnologie va duce omenirea in epoca robotilor, lucru care nu va fi bun deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cel puțin sunt ucrainean happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru CatalinVictor1985):

Adorabil. Ia mai zi. Ia-te mai bine de mina cu aia care ziceau ca ma plateste Soros ca sa ies din casa.

| UnderVoltage a răspuns:

Sincer va doresc la toti cancer si abia astept sa va controlez pe toti din telecomada sunt reptilian si vreau sa stiti asta

| FonAfon explică (pentru UnderVoltage):

Ce mai contează ce ai mai spus dacă ne dorești așa ceva? Ne-ai spune că 5G-ul este sănătos doar pentru acest motiv!

| FonAfon explică (pentru UnderVoltage):

Accept faptul că tu ai o părere diferită, dar faptul că tu spui asta este grav.

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru UnderVoltage):

Hai sa-ti spun ceva. Specialiștii au descoperit că toți oamenii au celule canceroase în organism. Toti oamenii au cancer, numai ca nu la toti se activeaza, adica nu toti oamenii fac cancer. Acum cu 5G va fi mult mai grav si mi-as dori sa plec din tara pentru cativa ani ca sa ma intorc si sa te vad transformat intr-un zombie reptilian. Apropo de ce nu spui ca esti Khazar si ca vrei raul tuturor natiilor de pe acest pamant cu exceptia uneia dintre ele?

| GabiDumitrescu a răspuns:

CARE TOATE STUDIILE? Esti patetic. Au fost facute studii serioase cu 3G si 4G, ai clipul ala foarte clar al profului de fizica, tu bati cimpii cu reptilienii si calaii omenirii...

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru FonAfon):

Hai cu link ul ala de la studiul medical. Inca il aștept.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Du te si învață ti cainele sa comande mancare online. Ai sanse mai mari decat sa scoti ceva logic de la papanasul ala de catalinvictor