| FonAfon a întrebat:

Bună seara! Ce părere aveți despre antenele 5G?

153 răspunsuri:
| UnderVoltage a răspuns (pentru CatalinVictor1985):

Nu nu lucrez dar cel mai probabil in cativa ani o sa lucrez in cercetare, motiv pentru care in loc sa stau sa citesc toate stirile idioate de pe internet caut ceva in domeniul stiintei.
PS: Lucrurile de genul tin mintea mult mai sanatoasa decat statul pe Facebook si Instagram.

| FonAfon explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu toată tehnologia e nesănătoasă. Iar dacă tu consideri că toată tehnologia e nesănătoasă, atunci spui în mod indirect că îți faci singur/singură rău.

| FonAfon explică (pentru UnderVoltage):

De unde știi ce studii am?

| FonAfon explică (pentru UnderVoltage):

Și te rog să nu-mi spui „frate" și să pui virgulă în cazul vocativ.

| UnderVoltage a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

XDDDDD
Multumesc de sustinere.

| FonAfon explică (pentru UnderVoltage):

De unde știi că folosește Instagram sau Facebook? Nu toată lumea folosește aceste rețele de socializare.

| FonAfon explică (pentru GabiDumitrescu):

Te rog să nu clasifici părerile altor oameni ca „enormitati absurde".

| FonAfon explică (pentru CatalinVictor1985):

Probabil ca să nu le observăm.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru FonAfon):

In momentul in care asta sunt, le clasific ca atare. Si daca tot ti-am raspuns tie, sa ii raspund si geamanului tau: Catalin, puisor, nu mai am ce prosti la tine. Nu trebuie' sa ma asculti pe mine, mai baga o fisa cu elitele care vor sa ne decimeze si companiile lacome de telefonie care vor sa isi omoare clientii. Ca asa e si normal - in loc sa iei abonamente de la clienti pana la adinci batrineti, te apuci sa ii omori. Logica de fier!

| Mayar a răspuns:

5G = abonament la cancer + altele (de exemplu la femei insarcinate)

Dar poti cauta, citi si vizualiza si tu documentarii pe treaba asta, asa cum am facut si eu. Studii de la diverse universitati si centre de cercetare si vezi acolo clar ce si cum sta treaba. Trebuie sa te indoiesti de aproape tot (nu de Dumnezeu) si sa inveti, sa cauti, sa stii, ca sa poti trage concluzii singur, folosindu-ti mintea si logica, nu idei preluate de la altii. Asta zic pe viitor. E foarte bine ca te preocupa acest aspect. Ma gandam cu indignare ca nimeni nu s-a deranjat sa afle cat de periculoase sunt radiatiile generate de 5G si ce se intampla cu organismul, dar uite ca totusi mai este speranta. happy

| FonAfon explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu sunt lucruri absurde. Iar Catalin nu este geamănul meu. Există mai mulți oameni care cred că tehnologia 5G este nocivă.

| FonAfon explică (pentru Mayar):

Știam înainte să întreb că tehnologia 5G este periculoasă. Mulțumesc!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru FonAfon):

Exista si destui mono-sinaptici care cred ca pamintul e plat. Si aia la fel de imuni la logica ca si voi.

| Mayar a răspuns (pentru FonAfon):

Foarte bine. Te felicit inca o data!
Chiar ma bucur foarte mult ca mai vad persoane preocupate de viitor, nu doar de moment, de 'aici si acum'. Chiar daca suntem putini preocupati, tot suntem. E mai bine decat nimic.

Am fost anul trecut la o discutie, mai degraba prezentare Nokia cu privire la faptul ca vor evolua si in prtea de 5G, radiatii la fiecare stalp. Le-am spus despre faptul ca 5G afecteaza corpul uman cat se poate de serios, insa au fost extrem de... prosti: mi-au spus ca daca ar fi, nu ar lucra ei insisi acolo in laboratoare cu asa ceva. Si ca nu au patit nimic. 5G nu afecteaza in secunda urmatoare, dar ei nu au vrut sa inteleaga treaba asta, nici faptul ca organismul e grav afectat in timp. Degeaba, erau ca niste fanatici, aproape mandrindu-se cu prostia lor... Si treaba asta va fi na nivel mondial, pentru ca echipele de la Nokia si din alte locatii, nu doar Romania, nu acorda importanta efectelor pe care le are 5G asupra organismului.
Dar de ce? La noi stim ca medicii mai mult te omoara decat te salveaza, dar ma refer in Germania si alte tari civilizate, preocupate prin lege si de efectele asupra sanatatii... Nu mi-am dat seama/nu am gasit inca motivul pentru care ignora un asemena aspect...

| FonAfon explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu nu am pus nicio întrebare despre „elite care vor să ne decimeze" și nici despre „companii lacome de telefonie care vor să își omoare clienții".

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Avand in vedere ca distruge organismul in timp, trebuie sa se gaseasca alta cale. Sau esti dispus sa ai o viata scurta ce devine dureroasa doar pentru a avea viteza de internet mai mare folosind aceasta metoda?

| Rouyou a răspuns:

Antenele 5G functioneaza la o frecventa de 70 mhz, ca atomii tai sa fie ionizati(sparti) necesita o frecventa de 1.000.000 de mhz. Pana la la această sumă de 1 mil, este inofensiv deoarece fotonii nu au suficientă forta sa penetreaze un atom pentru al ioniza = inofensivă.

| FonAfon explică (pentru Mayar):

Vezi asta: https://www.speedtest.net/ookla-5g-map
Păcat. 6 Digi, 3 Vodafone, 1 Orange.

| Celcestietot a răspuns:

Dar ultimul meu raspuns cu privire la intrebarea principala nu l-ai vazut?

| FonAfon explică (pentru Rouyou):

Dar ai curajul necesar pentru a te expune toată viața non-stop 5G-ului? Sper că nu.

| Mayar a răspuns (pentru FonAfon):

Deja a inceput! I don't want to see

| Mayar a răspuns:

Sigurat lucreaza la o firma de telefonie...
am avut si eu discutii cu cei de la Nokia in cadrul unei prezentari si au raspuns destul de asemanator cu el thinking

| Mayar a răspuns (pentru Celcestietot):

L-am vazut pe primul. o sa le citesc pe toate si revin...

| Celcestietot a răspuns (pentru Mayar):

Ok.

| FonAfon explică:

Eu cred că trebuie să-l bagi în seamă, pentru că s-ar putea ca în viitor să devină client 5G Digi/Orange/Vodafone.

| UnderVoltage a răspuns (pentru Mayar):

Https://cancer-code-europe.iarc.fr/......tii-exista
Scrie clar ca radiatiile electromagnetice (neionizante) nu produc cancer.
Va rog sa studiati mai bine problema radiatilor electromagnetice utilizate in tehnologie 5G, nu sa venit aici cu raspusuri din auzite sau de pe nu stiu ce site dubios ce lupta impotriva 5G cu afirmatii mincionase.
Cauta si singur efectele radiatiilor electromagnetice si ai sa vezi.

| FonAfon explică (pentru Mayar):

Știu. Dar sunt doar 10. Deocamdată.

| FonAfon explică (pentru Mayar):

Și dacă vrei să vezi și/sau să comentezi reclamele dăunătoare Vodafone: https://www.youtube.com/user/vodafonebuzz/videos

Dacă comentezi, verifică să nu-ți șteargă comentariul.

| UnderVoltage a răspuns:

Fratele meu cancerul este provocat de radiatii Ionizante nu de cele nonionizante cum sunt cele electromagnetice.
Cand o sa ai studii superioare in domeniu sa vii cu afirmatii de genul. Mai multe sanse sa faci cancer sunt de la lumina pein faptul ca lumina are o frecventa mult mai mare.
https://www.ietbuildinghealth.com/images/emf_1.jpg

| UnderVoltage a răspuns:

Ce iubesc efectul de turma dat de teama de cancer oferita de 5G
Recomand retragerea in padure undeva ingropat ca na si lumina apartine spectrului electromagnetic si na provoaca cancer.
Am ramas dezamagit de specia umana si lipsa sa de sete de cunoastere, mai degraba iau de bun tot ce citesc si aud decat sa cercetez.