| FonAfon a întrebat:

Bună seara! Ce părere aveți despre antenele 5G?

153 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

E amuzant omu', dar macar a nimerit aia cu celulele canceroase. Nah, nu a fost vreun studiu anume, ci mai toate cercetarile in domeniu au ajuns la concluzia ca orice om are un anume procent de celule care o iau razna. Cind numarul ala e mai mare, atunci ajungi la cancer-cancer. E totusi foarte amuzant cum se tot bat ei cu pumnul in piept ca studii care 5G nu-stiu-ce cand nici macar nu au avut la dispozitie echipamente comerciale 5G care vor fi folosite pentru implementarea in teren a tehnologiei. Si ca sa incheiem cu inca un link, ca tot astepti mult si bine de la FonAfon: https://www.howtogeek.com/......sks-of-5g/

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu astept.
Nu se poate face de cacao pana la capat nu? Daca el zice ca are studii stiintifice serioase ii dam sansa sa le impartaseasca cu noi.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Ai vazut ce studii serioase a impartasit pana acum. De-alde ortodox.ro si de-astea...

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu inca astept.

@FonAfon, ai un articol decent nu? Doar nu vrei sa te faci de cacao pana la capat nu?

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu nu bat campii cu reptilienii. I-am raspuns celui care bate campii cu reptilienii iar patetic esti tu. Cauta pe google si pe Youtube materiale si ai sa vezi experti cum vorbesc despre 5G. Telefoanele mobile sunt periculoase inca de la infiintare si iti spune clar ca poti sa faci cancer la ureche si sa nu dormi cu telefoanele langa tine ci sa le lasi in alta camera. Aici vorbesc de cele vechi dar 3G, 4, si mai ales 5G sunt din ce in ce mai periculoase iar tu un neica nimeni ai un tupeu fantastic de a te contrazice. Tu esti un neica nimeni si nu o sa-ti mai raspund ca nu vreau sa pierd timpul cu unu ca tine care mine de stinge si lucreaza la o firma de telefonie mobila.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Usurel nu te infuria, nu ti am cerut tie nimic, oricum nu ai nici tu un asemenea articol.

PS. @GabiDumistrecu a zis Soros ca am postat destul azi si ne da banii, putem sa ne oprim happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Hai mah, ne oprim? Ca e super-cald afara si chiar prindea bine sa mai facem oleaca de activitate telectuala. Auzi tu, YouTube geme de studii! Ca aia care povesteau pe YT de cum ne baga astia cipuri si o sa trebuiasca sa acceptam PECETEA FIAREI! Eh, Catalin, nimic despre cipuri? Nu fugim in munti sa scapam de Uciga-l Toaca? P.S. Amuzant nu - "spune clar ca poti sa" e la fel cu "Masinile sunt periculoase. E clar ca poti sa faci accident." sau "Mincarea e periculoasa. E clar ca poti sa te inneci si daca nu stie vreunul de pe linga tine manevra Heimmlich, crapi."

| FonAfon explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu eu am trimis link-ul de la ortodoxinfo.ro.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru FonAfon):

Da, tu ai trimis de pe Newswars.

| UnderVoltage a răspuns:

Iti sugerez sa studiaezi definitia cancerului.
Aceste este dat de o mutatie genetica care face ca codonuil stop sa dispara lucru care duce la replicatia necontrolata.
Capitolul de genetica clasa 12 mate-info/stiinte ale naturii.
straight face

| UnderVoltage a răspuns:

Https://librescu.ro/manual-biologie-clasa-a-xii-a.html
Recomand sa o cumepri si sa citesti capitolul de genetica.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru FonAfon):

Da da, nu tu ai trimis de pe ortodox.
Trimite acum ce tot iti spun sa trimiti de 2 zile?
Ai sau nu ai un asemenea link?
Zi scurt si la obiect sa incheiem discutia.

| FonAfon explică (pentru suntserios):

Surse online sunt, doar să nu vrei și nu le vezi. Știu că nimic nu te convinge, vezi-ți liniștit de viață. Poți oricând încerca să stai în brațe cu un cuptor cu microunde în funcțiune, cu ușa puțin slăbită. (Nu faceți asta!)

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru FonAfon):

Lucrurile sunt simple. Alb pe negru. Dai link catre niste studii concrete semnate de niste oameni in domeniu sau consemnam ca mananci rahat.
Atat de simplu, un link si ne inchizi gura. 1 studiu medical intr o publicatie de profil. Atat e nevoie ca sa iti sustii toata polemica. 1 studiu. UNUL. UNO. ONE. Astept...

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru FonAfon):

Sa vina link ul zic. Poate azi e ziua in care ne demostrezi totusi ca nu mananci rahat.

| FonAfon explică (pentru suntserios):

Așteaptă mult și bine. Documentează-te singur.

| Frank51 a răspuns:

Te omoara, cu sape cu cazmale, cu sprai, cu de alea de te corenteaza.

| Frank51 a răspuns (pentru suntserios):

Bai, nu va mai puneti mintea cu ei, e absurd sa pierdeti atata timp scriindu-le lor, altii chiar au nevoie de raspunsuri serioase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru CatalinVictor1985):

În unele țări e banat Donald Duck pentru că nu poartă pantaloni.

| Cosmin86 a răspuns:

Tu ai 12 clase, nu?

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru Cosmin86):

Te-ai gasit sa ma inveti de 5G?

| Cosmin86 a răspuns (pentru CatalinVictor1985):

Tinand cont ca interactionez aproape zilnic cu 5G, de peste 6 luni, s-ar putea sa stiu "putin" mai mult decat tine, care vorbesti cu "oameni de stiinta" si te uiti pe Youtube.

Ce studii ai?

| Cosmin86 a răspuns:

Deci n-ai studii laughing))

| Cosmin86 a răspuns:

Pai cand ti-am adus argumente ai inceput sa ma injuri cu "Piei satana" si apoi te enervezi cand esti injurat inapoi

Mai bine ramai la pariuri sportive, ca toti cocalarii. Tu crezi in "ocula mondiala" (probabil si in mos craciun), esti anti-5G (deci anti progres), eviti sa spui ce studii ai (probabil munca pe santier + pariuri sportive) si zici de altii.

REPET: asa au facut oamenii si la 3G si la 4G, cu cretinitati gen "oculta mondiala" si alte balarii, la fel o sa faca si la 6G si la 7G.

5G e complet inofensiv, doar RETARDATII cu 12 clase care cred in teorii conspirationiste pot zice ceva de rau.

Avem deja 5G in Romania, in Cluj e de anul trecut. Nu s-a intampla nimic si nu se intampla nimic.

Nu te mai da asa in spectacol.

| LPCTSTR a răspuns:

LMFAO atata prostie intr-o singura postare.
Macar documenteaza-te inainte sa scoti imbecilisme pe gurawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Coronavirusul a intrat in tara pe la CLuj tocmai fiindca acolo e 5g

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Nu acum serios tu te auzi ce spui? Eu lucrez unde lucrez... si stiu foarte bine ce vorbesc, dar nu am putere sa fac nimic. Ai idee macar ce inseamna 5G si cum a fost montat numai noaptea ca hotii? de ce au procedat asa daca nu e periculos? ar fi putut foarte bine sa-l monteze ziua nu-i asa? de ce nu au facut-o? stati in casa cu minciuna COVID 19 sa faca ei ceea ce au facut... iar daca tu chiar crezi ca nu stiu ce vorbesc atunci vei vedea asta in cativa ani si te vei convinge singur, fiindca eu stiu foarte bine ca am dreptate 100%. Asteapta 2-3 ani si vei pricepe multe.