| HyperionCo a întrebat:

Rog sa imi raspunda doar cunoscatorii si persoanele care au mai intalnit aceasta problema. Detin un telefon Nokia E6, pe care am setat acum mult timp un lock code (1111). Astazi am avut o problema cu cartela prepay si am mers la Orange pentru a o inlocui. Ulterior, cand sa deschid telefonul imi cerea codul de securitate al telefonului, insa imi aparea ca e invalid desi nu l-am schimbat. Am scos cartela, am incercat sa resetez telefonul iar singura combinatie de taste care a mers oarecum este Backspace - Space - Shift + Power On. A mers oarecum, deoarece si aici intampin o problema: Apare ca trebuie sa introduc un nou cod de securitate, il introduc, iar cand imi cere verificarea codului apare ca este invalid. La o simpla cautare pe google sunt zeci de clienti Nokia care intampina aceasta problema legata resetarea telefonului, insa nimic din ce am gasit nu ma ajuta. Va multumesc anticipat

1 răspuns:
| stefanstar a răspuns:

Incearca sa ii suni pe cei de la Nokia spune-i ca multi utilizatori al acelui telefon au aceasta problema si intreabai daca poti sa il duci la service sa il repare