| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU am o problema cu semnalul la telefon de multe ori cand activez traficul de date dispare si semnalu si traficul de date apoi ma pune sa aleg o retea dupa ce aleg merge vreo 5 minute iar se intrerupe i-am dat reteau automata da tot asa face cand nu activez traficul de date merge perfect nu am trreaba cu semnalu nu se intrerupe nu nimic mentionez ca telefonul are abia 1 saptamana si este un Huawei y6 2 se poate sa fie din telefon sau din cartela? multumescbig grin

Răspuns Câştigător
| Thealexis a răspuns:

Încearcă și cu o cartelă de la alt operator. Și intră în setări - rețea - alege „doar 3G". Poate să fie defectă cartela (dacă e veche), poate să fie o problemă cu rețeaua operatorului respectiv în zona ta. Încearcă să dai și un reset la setările din fabrică ale telefonului (după ce îți muți pe un calculator contactele, pozele, muzica, filmele). Eu cred că dacă încerci cu o cartelă de la un operator cu acoperire bună și dacă alegi „doar 3G" la setări de rețea, ar trebui să meargă OK totul.

1 răspuns:
| niculai123456789110 a răspuns (pentru Thealexis):

Multumesc frumos theaalexis am dat 3g si merge mai bine