| EvanescenceOne a întrebat:

Buna,stie cineva cum pot sa-mi activez netul din casa pe telefon?
Adica sa mearga doar in casa.

5 răspunsuri:
| xXhewlettXx a răspuns:

Iti cumperi un ruter daca ai, dai la setari wifi dai scanare retele dai pe reteaua care o ai daca ai parola o pui daca nu se conecteaza singur atata!

| xAndreax a răspuns:

Da pai usor mergi pe google (pe telefon), scrii unde vrei sa bagi si acolo iti scrie o bara pe engleza sau romana ceva si trebuie sa scrii contul tau de rds si la sfarisit sa scrii rds

| AnDr3y2012 a răspuns:

Daca ai calculator/laptop cu wairles poti sa te conectezi la internat de la 10-20 m

| alexutzudragutzu a răspuns:

Buna! iti cumperi de la flanco sau de altundeva un rutter wireless {wi fi} fara nici o antena si duce doar 50 de metri!
nu costa mai mult de 50 de lei. Dar trebuie sa il adaptezi cu o mufa care o cer de la furnizorul de net si il bagi in locul special! FUNDA?

| XyPHoO a răspuns:

Buna!,zicand ca vrei internet doar in casa presupun ca te referi la wifi
pai in primul rand iti trebuie router pe care l-ai setat tu cu numele si parola ta
si in al doilea rand iti trebuie un telefon care sa aiba wifi
in cazul in care ai, cauta la setari wifi activeazal si intra pe reteaua ta bagi parola si ai internet
Mult Noroc!