| cooldreams a întrebat:

Stiti unde gasesc in Bucuresti automatele alea care seamana cu un bancomat cu care imi poti incarca cartela de net de la telefonia mobila? De asemenea, imi puteti spune daca pot plati cash sau trebuie musai cu cardul?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Erau unele prin statiile de tranvai, am mai vazut unele prin supermarket-uri real, cora, careffour.

Merge si cu cash dar trebuie sa introduci suma fixa pentru ca automatele nu dau rest.

3 răspunsuri:
| cooldreams explică (pentru Intruder19):

Mersi! Dar ce ma fac daca suma e de genul 0, 99; 5, 27; 3, 16? Eu n-am deloc maruntis (doar cateva monede de 10 bani)!

| Intruder19 a răspuns (pentru cooldreams):

Aparatele sunt facute ca suma ceruta sa fie cat mai rotunde. De ex: 27 lei, 35 lei, 55 lei, 110 lei.

| cooldreams explică (pentru Intruder19):

Mersi! big grin