| AL152 a întrebat:

Sunt pe Orange PrePay, am minute si sms.
Ieri mi-am incarcat contul(nu eram in perioada de valabilitate) si intru l-a optiuni si imi zice ca optiunea se reactiveaza automat.
Am asteptat 30 minute si nu s-a activat.
Intru din nou la optiuni si dezactivez reactivarea automata, apoi intru din nou la optiuni si o activezi...si imi zice ca o cerere de activare este in curs de (nu stiu ce) va rugam asteptati mesajul de confirmare. Nu am primit niciun mesaj...intru din nou la optiuni si imi zice ca nu poti activa optiunea de mai mult de 1 ori in decurs de 30 de zile.
Azi e ultima zi si intru in perioada de gratie.
Am inteles ca daca mai ai minute si sms dupa ce iti expira...si reincarci din nou cu minute si sms...aceeasi optiune sau alta(nu stiu exact) se adauga la minutele si sms ramase. Asa este?
Va rog ajutati-ma cu ce v-am scris...dau Funda...sa raspunda cineva care stie.

8 răspunsuri:
| AL152 explică:

Acolo vroiam sa zic ca (nu eram in perioada de gratie)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU trebuia s-o dezactivezi ( de la "automat" )!

Trebuia să intri la "Opţiuni active" ( cele activate deja, chiar dacă nu era în folosinţă momentan ) şi să selectezi "Activează acum".

Cred că acum NU mai ai ce face decât să AŞTEPŢI cele 30 de zile pentru acea opţiune...

| AL152 explică (pentru bursuc001):

Ce optiune daca nu am activat niciuna? mi-a zis ca una e in curs de activare

| AL152 explică (pentru AL152):

Si la ultima intrebare nu mi sa raspuns...ma ajuta cineva?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru AL152):

Te citez : "intru l-a optiuni si imi zice ca optiunea se reactiveaza automat."

Deci, aveai o opţiune activată anterior, în trecut, de când ai cartela!

La acea opţiune mă refeream.

În privinţa ultimei întrebări/afirmaţii, cred că NU ai înţeles prea bine.

Poate te referi la Orange, la oferta de acum, prin care se dublează minutele...

Înainte de asta era o ofertă prin care îţi adăuga minutele rămase anterior ( la unele opţiuni, activate deja ).

| AL152 explică (pentru bursuc001):

Ms...dar de fiecare data dezactivam optiunea si o activam iar

| AL152 explică (pentru bursuc001):

Deci daca imi termin minutele si mesajele sau minutelele(sau mesajele) primesc iar tot atatea cate am avut in optiune? fara nicun cost sau ceva la urmatoare incarcare sau ceva...imi poti explica faza asta si cea cu dublatul minutelor si sms?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru AL152):

Ultima opţiune ţi-a rămas activată, de aceea îţi spunea că se reactivează automat.
La respectiva puteai să-i dai "reactivează acum".

DUBLAREA minutelor :
"Ia-ţi orice opţiune PrePay şi, dacă termini minutele sau mesajele incluse în mai puţin de 30 de zile, aceasta se va reactiva în mod gratuit."

Pentru alte detalii vezi site-ul OFICIAL Orange la linkul SURSĂ :
http://www.orange.ro/prepay/oferte-speciale/oferta-prepay-baza-ro.html