| lauboss a întrebat:

Buna T.P.U.Ma gandesc sa imi iau un Samsung Galaxy S3 Mini si vreau sa stiu daca merita sa imi iau unul de nou sau second hand sau daca nu merita deloc sa imi cumpar acest model de telefon.Si daca ar fi sa imi iau unul la mana a doua cam cati bani ar merita.

8 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Ar merita, am eu si imi place mult, in ciuda lag-ului care mai apare uneori. Cauta editia Value Edition, este usor imbunatatita. Poti sa gasesti SH-uri bune.

| iintunericul a răspuns:

Eu merg dupa ideea "ce e NOU tot NOU ramane"
la second hand poti sa iti cumperi un telefon bun sau sa nimeresti un telefon praf, cum iti este norocum
daca il cumperi nou stii ca ai garantie 2 ani si daca se intampla ceva cu el ai garantia care acopera produsul (eu am cumparat un telefon Samsung galaxy cu sistemul de operare distrus chiar din fabrica, avand garantia mi s-a schimbat dupa o saptamana)
S3 mini e un telefon ok chiar nu e asa de mic (ecran de 4")
ramane la latitudinea ta ce o sa faci, doar ti-am zis ce poti sa patesti cu el
iar cu bani, da isi cam merita bani si acuma pretul lui s3 mini a scazut destul de mult fata cum a fost pe la inceput
sper ca te-am ajutat, mult succes in continuare happy

| notefree a răspuns:

O problema am sa-i dau bateria are 1400 mah pe un ecran super amoled de 4 inch
In rest un telefon decent

http://m.emag.ro/......DQC9BMBBM/
ti las reconda pe acesta daca ai un buget mic
Avantajul este ca acest model face parte din proiectul android one.
la mana a doua nas recomanda din cauza ca poti avea ghinion si iei un telefon cu probleprobleme

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Tot timpul vă recomand să vă cumpăraţi un telefon NOU, din magazin, cu Factură + Garanţie!

NU cumpăraţi second-uri de pe diverse site-uri ( sau de la diverse persoane ) că veţi avea probleme cu telefonul sad

Toate cele bune.

| lauboss explică (pentru LTAA):

Merci de raspuns, dar as dori sa mai stiu daca bateria tine o zi intreaga(eu l-as folosi doar pentru putin facebook, putina muzica si apel)si daca merge bine pe internet

| lauboss explică (pentru notefree):

Merci de raspuns dar telefoanele Karbonn sunt de calitate?(adica ma tine cel putin 2 ani fara probleme?)

| notefree a răspuns:

La karbonn ai garantat actualizarea la android timp de 2 ani
si bateria la s3 nu poti prinde o zi maxim jumate de zi

| LTAA a răspuns (pentru lauboss):

Ar tine, aparent, o zi in conditiile prezentate de tine. La mine dureaza mai putin de jumatate de zi, daca ma joc pe el.