| anonim_4396 a întrebat:

Parintii mei se zgarcesc sa-mi cumpere smartphone. Nici macar nu vreau unul scump, doar un Samsung Galaxy Core Prime sau Ace 4 (122 € pret standard). Mi-ar fi luat la abonament dar a expirat nu stiu ce oferta si...ma rog, e mai complicat. Eu ma gandeam ca as putea sa iau unul la mana a doua dar nu vreau sa iau o hotarare inainte sa ma interesez asa ca va intreb: e vreun risc daca iau un telefon second-hand? As putea sa-l iau pe jumatate stricat sau ceva de genu? Daca stiti, cam cat sunt preturile? Voi ati cumpara un telefon second-hand daca nu ati avea suficienti bani pentru unul nou? Va rog, raspundeti-mi...

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Tot timpul vă recomand să vă cumpăraţi un telefon NOU, din magazin, cu Factură + Garanţie!

NU cumpăraţi second-uri de pe diverse site-uri ( sau de la diverse persoane ) că veţi avea probleme cu telefonul sad

Toate cele bune!

| AvalohAlyn a răspuns:

Daca nu as avea suficienti bani pentru un smartphone Samsung as apela cu incredere la unul Allview.Eu am smartphone Allview(3 mil costa) si practic fac cam acelasi lucru pe care il faceam si cu Samsung Galaxy(pe care l-am pierdut)..nu e diferenta mare..Sunt telefoane Allview destul de bune,sunt ok sa intri pe internet, sa vezi filmulete, muzica, jocuri, filme etc. Face poze destul de bine.Ma refer la Allview-urile de peste 2, 5 mil.happy Nu conteaza marca dar decat nimic mai bine un Allview.happy Da o cautare pe internet si uite-te la cele Allview..Sau mai sunt marci de smartphone-uri mai ieftine, romanesti si faci tot acelasi lucru ca si cu unul bun, nu difera prea mult. Asta daca nu ai pretentii prea exagerate pentru un smartphone.happy Succes oricare ar fi alegerea ta.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

E ok si unul sh, poate avea defecte ascunse, dar unii le schimba foarte des si le vand aproape noi...

E mai bine sa iei unul sh, iei ceva mai bun cu aceiasi bani cu care ai lua unul nou
cu 500 de lei iei un s3, varianta 4g(are 2gb ram)

| LeeSong a răspuns:

Nu recomand telefoane la mana a doua fratele meu a avut pana acuma 3 telefoane la mana a doua si fiecare avea cate un defect foarte mare... depinde de unde gasesti si in ce stare este telefonul... poti gasi telefoane foarte bune la 100€... continua sa cuti... dar dupa ce gasesti un telefon care iti place... mai cauta... eu am vrut un HTC dar am mai cautat pana am decis sa imi iau un Samsung Galaxy Grand Prime (179€)... nici parintii mei nu au vrut sa imi ia un telefon nou dar... pana la urma am neglijat telefonul happy adica nu mia pasat de el unde sta sau sa nu cada... pana la urma telefonul a intrat la apa happy iar ai mei au fost nevoiti sa imi cumpere un telefon nou happy... Sper sa iti gasesti un telefon bun big grin Pa ^^