| Fuji15 a întrebat:

Am 14 ani si as vrea sa imi cumpar un nou telefon (329 ron). Intrebarea e : Cum as putea sa strang//castig acesti bani intr-un timp foarte scurt?~Funda~

8 răspunsuri:
| CMaria21 a răspuns:

Poti vorbi cu parintii/bunicii sa tii dea ca iti doresti din toata inima! Altfel nu cred ca poti ca bani peste noapte nu prea putem sa facem! o zi buna

| kidDiana a răspuns:

Poti vinde pliante.Este foarte greu la varsta asta sa-ti castigi proprii bani,mai ales daca stai intr-un orasel mic (asa ca mine)... daca nu poti face treaba cu pliantele ai putea sa muncesti la membrii familiei,propune o afacere cu ei,tu le faci un serviciu iar ei sa te plateasca, si nu neaparat cu mama, tata poate si cu alti membrii ai familiei:unchi, bunici etc., iti urez mult succes! happy si sincera mea parere este ca treaba cu pliantele nu ar merge la varsta asta deoarece esti doar un copil si nu ai rezista sa stai in parc si sa vinzi pliante mai ales in soare....asa ca incearca treaba cu familia, sigur rudele tale iti vor oferi aceasta oportunitate.

| KinekT a răspuns:

Alocatie 42 de lei.Iar restul ii ceri de la bunici/parinti...
si eu acuma imi iau un telefon in 29 noiembrie 600 de la unchiul meu+600 de la bunicile mele+200 de la alocatia mea+restul de bani sa-mi iau un telefon calumealaughing

| Fuji15 explică (pentru CMaria21):

Am incercat asta dar problema e ca nu stiu cum dar mi-am schimbat telefonul in fiecare an (ceea ce e o prostie)si sunt cam greu de convins.

| Fuji15 explică (pentru kidDiana):

Am incerca asta cu tata dar nu stiu daca o sa-mi dea suficienti bani (am mai strans si eu dar...).

| Fuji15 explică (pentru KinekT):

Ce rude darnice ai. Pacat ca eu NU am rude darnice si nici rabdare pentru ca alocatia e prea mica si se strange greu.

| stroedaniel13 a răspuns:

Incearca sa inveti sa faci bani pe internet. Stiu eu un site bun cu care sa incepi:

www.bani-pe-internet.net

| kidDiana a răspuns (pentru Fuji15):

Pai eu asta ti-am zis,nu doar cu mama, tata si cu ceilalti membrii, ma rog eu am incercat sa te ajut, eu acum nu te pot ajuta decat cu sfaturi, din pacate nu te pot ajuta cu ce ai tu nevoie...ti-am spus ca este greu...inca o data succes! Funda?