| gotjosen a întrebat:

Am cumparat de curand un Nokia asha 302 de la Vodafone si vreau sa il decodez. Daca il decodez pierd garantia
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă l-ai cumpărat "la liber" ( deci, cu plata integrală ) atunci mergi cu telefonul + factura + act de identitate la magazinul de unde l-ai cumpărat şi ţi-l decodează GRATUIT!

Dacă l-ai cumpărat "la ofertă" ( deci cu preţ subvenţionat ), atunci va trebui să plăteşti o anumită taxă!

Dacă-l decodezi aiurea, la altă firmă, vei PIERDE garanţia!

Toate cele bune.

1 răspuns:
| MTz_Mihai_1998 a răspuns:

Salut, daca il decodezi adica sa nu mai fie codat pe Vodafone nu pierzi garantia, dar risti sa faca fite telefonul, de ex: Sa se inchida singur, sa nu mai accepte reteaua. etc Garantia este data de fabrica, in cazul tau de Nokia... O zi buna!