| vladionut94 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare i-am facut root la telefon si inca telefonul mai are un a de garantie daca ii fac un unroot in cazul in care va trebui reparat pe garantie o sa stii daca am facut unroot si am facut hardreset ps: exista sanse sa nu afle sa nu pierd garantie

2 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Dezinstalezi root-ul inainte de-al duce la service si nu vei avea nicio problema cu garantia.

| danutzu96 a răspuns:

DAR, cel mai probabil telefonul va fi nefunctional cand il vei duce la garantie si nu vei putea sa ii faci unroot inainte de a il duce la garantie.
Daca nu reusesti sa faci unroot ...sunt cazuri care i-au si iertat si le-au telefoanele rootate la garantie.