| Alle15 a întrebat:

Am o problema. Cand bag cartela in telefon imi scrie "numai apeluri de urgenta " sau "fara semnal". Am verificat sa fie bagata bine,este. Mai devreme mi-a mers, dar asa dintr-o data mi-a aparut asa. Ce sa aiba? Astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca nu mai e buna cartela. Ori e prea veche, ori a fost demagnetizata.
Cumpara-ti alta cartela!

6 răspunsuri:
| pizzahut a răspuns:

Nu ai semnal. Asta e tot... Poate sa apara asa si cand gresesti PINul sau PUCul de prea multe ori.

| snzpaul a răspuns:

A fost codat înainte?!

| Alle15 explică (pentru snzpaul):

Nu.

| Alle15 explică (pentru pizzahut):

Pai nu a fost codat. Si am mai incercat si in alt telefon si asa apare. Dar cu alta cartela are semnal.

| snzpaul a răspuns (pentru Alle15):

Cartela e pe aceeași rețea?

| Alle15 explică (pentru snzpaul):

Da. tot Vodafone. Si acum imi da "lipsa retea" si se schimba in "numai apeluri de urgenta".