| Burdeanu_Dragos_1993 a întrebat:

Salut, am o problemă cu cartela sim, îmi arată doar apeluri de urgență.

Deși liniile la semnal este dar îmi arată așa doar apeluri de urgență.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai incercat sa o scoti si sa o bagi din nou? sa vezi daca face la fel?

Este posibil ca cartela ta s-a defectat, numarul de urgenta apare si in lipsa functionarii cartelei

Daca este defecta si esti pe abonament sau cartela prepay poti sa obtii o cartela noua dar cu acelasi numar de telefon, mergand la sediul firmei la care ai numarul alocat (Orange, Vodafone etc)

| Burdeanu_Dragos_1993 explică (pentru Simpatic):

Vodafone

| Simpatic a răspuns (pentru Burdeanu_Dragos_1993):

Ok,daca problema a fost la cartela si ai merge la ei (sau ai fost) atunci ei iti pot da alta cartela cu acelasi numar pe care l-ai avut la cartela "defecta", trebuie insa sa te duci cu CI-ul tau! (cartea de identitate)

| ReddY25 a răspuns:

E posibil să fie expirată

| lindicmic a răspuns:

Alo 112, aici 113
mil sugi?