| Olivia16 a întrebat:

am o problema cu telefonul meu(iph 4S). Aseara pe la ora 00:10 mi-a aparut pe ecran ca nu exista niciun sim. Am scos sim-ul, l-am pus la loc si nimic. Am pus cartela pe alt telefon si mi-a mers... Ciudat este ca nu i-am facut nimic. Aveți vreo idee cum l-as putea rezolva fara a-l mai duce la service?

Răspuns Câştigător
| Ofatadraguta a răspuns:

Si eu am intampinat aceasta problema la iphone 4.
O zi intreaga nu a mers simul, am scos cartela si am bagat'o de mai multe ori dar nimic. Cand ma gandeam sa o las balta, am mai scos-o o data si cand am bagat-o si-a revenit simul. Deci trebuie doar sa ai rabdare. isi va reveni la un moment dat.

2 răspunsuri:
| andreighiurca1 a răspuns:

Cred ca s-a ars circuitul sim-ului. daca vrei sa afli problema mai amanuntit du-te la un reparator de electronice.

| Olivia16 explică (pentru Ofatadraguta):

Am pus ieri cartela cu gand ca poate si-a revenit, intr-adevar a mers 2 min apoi iar mi-a spus ca nu exista niciun sim...