| RoRoxana a întrebat:

sad
Astazi am varsat suc din greseala pe telefon(Nokia 2730). Era foarte ud. L-am sters putin pe deasupra si mergea nu avea nimic. Apoi cand am mers in oras am scos cartela, baterie tot si l-am sters si tot imi aparea scris pe ecran ceva de SIM. Apoi mi s-a inchis.Cand am ajuns acasa l-am bagat in incarcat insa nu se deschide de niciun fel. M-am certat si cu parintii rau din cauza asta. Ce pot face? Aveti idee ce are sau daca va mai functiona?
Va rog ajutati-ma!sad
Funda!

Răspuns Câştigător
| mikkhhell a răspuns:

Nu trebuia sa-l mai aprinzi si nici incarcatorul sa-l bagi, scoate-i bateria si mergi cu el la un atelier de specialitate sa-l curete ca lumea si sa-l usuce si poate ai sanse minime sa mai functioneze, daca nu facea-i operatiile pe care le-am mentionat la inceput sansele sa functioneze erau foarte mari, deci ai grija pe viitor cand se mai intampla astfel de accidende prima masura este sa scoti bateria din el si nu o mai bagi la loc pana nu il cureti si-l usuci.