| RaisaDehelanuemma124 a întrebat:

Bună TpU! Am o problemă la un telefon, anume A5 2017(de un an și 3 luni), din data de 14 august întâmpin niște probleme cu el. Aproape toată ziua, 23, 5 din 24 se repornește singur,în momentul in care nu-l utilizez/utilizez,dar pare ca nu se stinge, doar ca se aprinde, si imi arata Samsung Galaxy A5 si Samsung, in decurs de vreo aprox 10 secunde. Pe lângă asta, câteodată nu funcționeaza butoanele de inapoi și aplicatii recente și uneori wallpaper-ul de la tel se face negru si prezinta niște linii ciudate pe ecran, se deblocheaza singur chiar daca am parolă, chiar daca am amprenta. In momentul in care dau sa il pornesc nu imi apare nimic, doar se aprinde fara sa bag nici o parolă! Ajutati-ma va rog! Ofer fundă! Să mă mut pe iphone? Si nici bateria nu mai ține...,oare asa este normal după un timp îndelungat? Mai are rost să il duc in service? Cine mă poate ajuta cu mult mai multe detalii, contactaț-mă. Dau fundă! Vă rog!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te să ți-l schimbe. Este gratis. Să ți-l schimbe, nu să ți-l repare. Un telefon reparat nu mai este așa de bun.

| RaisaDehelanuemma124 explică (pentru anonim_4396):

Unde sa merg cu el? La Altex? De unde l-am luat? Nu mai am bonul si nici cutia... Nu cred ca il mai ia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RaisaDehelanuemma124):

Sigur nu îl mai ia. Vinde-l și ia-ți altul. Este singura soluție.

| alexander911s a răspuns:

Salut, am avut şi eu acelaş telefon, după ce am instalat noul firmware, mi se aprindea şi mi se stingea singur, nu mai aveam acces la recoveri nici măcar să-l resetez, sau să-i reinstalez din noul alt firmware. aşa că am luat un ciocan şi am rezolvat problema.
Acum am cumpărat un Iphone X la 1250 euro, desigur nu o să mai cumpăr Android nici dacă mă vei plătii.
Baftă.

| RaisaDehelanuemma124 explică (pentru alexander911s):

Aha, deci acelasi telefon ai avut? Si tot asa facea? Contacteaza-ma pe whatsapp te rog pentru mai multe detalii!