| MariaCristinaIoana a întrebat:

Am Samsung S3 si de ceva timp imi tine foarte putin bateria. Telefonul este luat nou, acum vreo 7 luni.Plec dimineata la 7 cu bateria 100% si ajung acasa pe la ora 2 cu ea 40-50% pana seara la 8 mi se descarca toata.Chiar am nevoie de ajutor. Inainte aveam si multe aplicatii stateam si pe net mult,dar acum,sincer,nu prea il mai folosesc,decat sa vorbesc prin mesaje si apel vocal,doar ca sa vad daca ma tine bateria mai mult,in zadar, eu si daca il las asa, fara sa umblu pe el mi se descarca. O prietena mi-a spus ca s-ar putea sa fie de la incarcator...Acum il bag doar seara la incarcat pana dimineata, inainte il mai bagam si de doua ori pe zi..As vrea sa ma tina si pe mine macar o zi, dar o zi intreaga, sa nu mai stau cu grija ca nu am incarcatorul la indemana. Multumesc!

1 răspuns:
| Jitariu_Ion_1989 a răspuns:

Daca ai umblat pe el cat era la incarcat e dusa bateria.Cel mai bine iti iei alta baterie si incearca sa nu umbli pe el cat e la incarcat, Asta e principalul motiv pentru care se tot strica bateriile telefoanelor