| Miruna07 a întrebat:

Bună TPU, am și eu o problemă cu telefonul și anume am un j7 2019 care a ieșit din garanție, dar nu aceasta este problema ci faptul ca nu merge sa mai apelez sau sa primesc apeluri/sms, totul s-a întâmplat în timp ce vorbeam la telefon,apelul telefonic s-a întrerupt brusc,îmi afișa/afișează nr de telefon,dar nu merge sa apelez (se oprește brusc), am fost cu el la un service autorizat, iar cei de acolo mi-au spus că este placa de baza, dar mi se pare ciudat pentru că pot să mă joc pe telefon, merge wi-fi, sa ascult muzica pe Youtube, adică se comporta normal, doar ca nu merge sa apelez/primesc apeluri, sa trimit/primesc sms... oare chiar este placa de baza?! Va multumesc pentru răspunsuri și va rog sa nu îmi răspundeți in bătaie de joc.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Incearca sa bagi alta cartela. Daca merge inseamna ca cartela veche e de vina. Daca nu poate fi cititorul de sim.

| xkiler007 a răspuns:

Încearcă sa faci resetare din fabrica și dacă nu merge e o chestie la placa de baza cum au spus acei de la service