| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

De ce nu merge sa primesc apeluri? Sunt pe Vodafone. E ceva de la telefon? Mesaje cu apelurile nu le primesc si cand apelez un cod mai scrie "MMI nevalid".

5 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Pai dai repornire telefon, s-au cartela sim nu este bagata cum trebuie

Răspuns utilizator avertizat
| Am3lia a răspuns:

Eroarea cu codul MMI este cauzata de softul telefonului (e valabila doar pentru Android). Respectiv, ea se solutioneaza in 3 moduri:
1. Resetarea telefonului (nu intotdeauna ajuta);
2. Update la softul telefonului (daca este prezent un update oficial);
3. Resoftarea completa (rezolva problema in 99% cazuri);
Succeswinking