| Raluka21 a întrebat:

Am un HTC Mozart 7. De cateva ore nu imi mai functioneaza telefonul. Imi apare un ecran negru pe care e desenat cu alb un telefon, un cablu USB si un calculator, iar telefonul nu il pot folosi deloc. L-am conectat la calculator, si prin programul Zune mi-a aparut un advertisment si o eroare: Restoration Error C101002E. Mai scrie si ca telefonul nu mai poate fi folosit, ca nu am niciun punct de restaurare de pe acest calculator, etc. Apoi, nu stiu cum, dar telefonul a fost dezinstalat de pe Zune fara sa apas eu pe ceva, si nu il mai pot instala deloc, introduc cablul USB in telefon, calculatorul il recunoaste, dar Zune nu. Acum nu mai pot sa fac nimic pe telefon, oricat l-as porni si l-as opri imi apare exact aceiasi imagine cu calculatorul si telefonul. Imi puteti da va rog fumos un sfat? Ce pot sa fac cu telefonul meu?

Răspuns Câştigător
| anonim66231 a răspuns:

Daca il mai ai in garantie ti-l poate repara pe gratis ca cel mai probabil este de la soft problema

4 răspunsuri:
| anonim66231 a răspuns:

Resoftează-l

| Raluka21 explică (pentru anonim66231):

Nu-l pot resofta pentru ca nu mi se porneste ecranul, adica se porneste dar apare doar chestia aia cu calculatorul si telefonul

| anonim66231 a răspuns:

Du-l la service happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Îl pui la încărcat timp de 2-3 ore şi, apoi, poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu una dintre metodele explicate la linkul :
http://www.hardreset.info/devices/htc/htc-mozart/

http://www.hard-reset.com/htc-7-mozart-hard-reset.html

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Dacă nu rezolvi, atunci trebuie să duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.