| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, am un Samsung Galaxy Trend gt-s7560 si vreau sa pun niste fisiere de pe calculator, dar calculatorul nu mi-l recunoaste. De ce nu mi-l recunoaste? Cablu USB e ok.

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Pe site apar doua versiuni de soft pentru Windows. In stanga, pentru device-uri aparute inainte de Galaxy Note III, iar in dreapta pentru dispozitive dupa Galaxy Note III. Vezi care ti se aplica si descarca versiunea in sistem, pentru a putea gestiona, prin pc, informatia din telefonul tau.
http://www.samsung.com/my/support/usefulsoftware/KIES/

| Drăghici_George_1996 a răspuns:

Incerca cu dropbox (daca marimea fisierelor de pe calculator nu e prea mare) iti descarci aplicatia din android play store iti faci un cont, dupa ce ti-ai facut cont intri pe cont de pe PC si incarci fisierele apoi intri pe acelasi cont de pe telefon si le deacarci.

| vivicam a răspuns:

Unele calculatoare nu recunosc telefoane de tip Samsung, dar exista o aplicatie (Samsung keys) care ajuta PC-ul sa iti rescunoasca telefonul. Succes!