| denisuca338 a întrebat:

TPU!
Am un telefon Orange Zali, iar in partea stanga, sus, are ceva ca un oval, ca o camera. Ce este? Adica m.am gandit ca este camera frontala, dar nu am nici o aplicatie care sa imi dea de inteles ca si aia este camera pe telefon. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| timeOUT a răspuns:

Da, sunt senzori.Cand vorbesti si pui telefonul la ureche se blocheaza, sau ai functia luminozitate automata. Prin acel cerculet oval telefonul depisteaza lumina si face anumite functii. Asa este din fabrica, nu este nici o problema.

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Acel oval din partea stanga sus a telefonului este Indicatorul LED. Pentru mai multe informatii, poti consulta manualul de utilizare aici: https://www.orange.ro/......manuale/1.

Cu prietenie,
Orange Helper