| Cringasu_Alexandra_1998 a întrebat:

am un telefon Samsung Galaxy S 2 si am introdus modelul de deblocare de prea multe ori si acum trebuie sa bag contul de gmail si nu il accepta. Ce pot sa fac sunt disperata, ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| TommyLynn a răspuns:

Nu te mai lasa sa revii la ecranul de introducere model?
Daca nu reusesti nimic, metoda asta iti va sterge contactele, mesajele, tot ce ai in telefon, exceptand ce ai pe cardul SD si pe cartela SIM(pe care e bine sa le scoti)

1.Il inchizi
2. Apesi: HOME+POWER (mijloc+ala lateral dreapta)
3. Tii apasat
4. Ai intrat in android recovery mode
5. Cauti acolo FACTORY DATA RESET / WIPE DATA sau cv asa
6. Dai acolo (se navigheaza cu tastele de volum si cu home button)
7. Iti apare o lista cu "n" de no si un da.
8. Dai la da
9. Telefonul se va reboota de 2 ori. Nu te speria daca sta prea mult cu Samsung pe ecran. Se instaleaza sistemul de operare.
10. O sa iti apara acordul Google de colectare a locatiei