| VunkyTory a întrebat:

Buna TPU am un telefon ZTE Blade 3 si pentru a ajusta utilizarea de energie trebuie sa controlez manual functia GPS pentru a impedica utilizarea acesteia de aplicatii, dar nu stiu cum.
Ma poate ajuta cineva? Funda*

Răspuns Câştigător
| sinblade27 a răspuns:

Te duci pe google play si iei notification toggle apoi bifezi ce sa iti apara in status bar incluzand gps singurele aplicatii care folosesc gps sunt google maps si softurile de navigatia care de fel te anunta daca vrei sa-l activezi sau nu, pentru optimizare de baterie incearca sa reduci luminozitatea, mai putine widgeturi in homescreen si sa incerci sa ii pui un standby mai scurt undeva la max 2 min