| xDanyxDany a întrebat:

am un Vodafone smart 4 mini si am 3 jocuri mari (asphalt 8, gt racong 2, si iron man 3) problema este ca dupa 2 minute de joc iese din el, stiu ca este din cauza ramului mic, dar vreau sa va intreb daca exista vreun custom rom pentru acest telefon ca nu pot juca nimic pe telu asta

3 răspunsuri:
| Georgescuionut235 a răspuns:

Ai incercat sa dai Golire Memorie Ram din Manager Activitati? Sau sa lasi doar un joc din ele si pe restul sa le stergi sa vezi daca merge... daca il rootezi se pierde garantia, si daca nu te pricepi poti brick-ui telefonul.

| xDanyxDany explică (pentru Georgescuionut235):

Am incercat sa las doar un joc, nu merge, am pustask magager si l-am setat sa-mi inchida aplicatiile la scren off si am maxim 100 mb ram liber chiar si dupa resetare, nu stiu de ce este asa incarcat ramul, si am pus si clean master, si cu asta parca merge putin mai bine dar tot incarcat e ramul, eu am mai pus si pe alte telefoane pe care le-am avut cyanogenmod si am fost foarte multumit de viteza de raspuns si de cum se misca fata de stock-rom

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am luat de curand Vodafone Smart 4 si am pus 2 jocuri de curiozitate sa vad daca imi merg.Jocurile astea 2 le-am pus : Nfs shift si Nfs hot pursuit.Mi se misca super bine.O sa merg saptamana asta sau cealalta sa-mi cumpar un micro card de 8 Gb, consider ca e suficient.O sa revin cu un raspuns sa-ti zic daca imi merge si fifa 14 sau alte jocuri mari.Bafta!