| 12Cozma12 a întrebat:

astazi am dat resetare din fabrica la un tableta marca Allview(sistem de operare Android 5.0),dupa aceasta am ales o limba. Dupa imi spune sa aleg o retea de WI-FI(NU MA LASA SA DAU peste), cand aleg o retea dau next si imi spune conexiune in curs de verificare....aceasta actiune poate dura cateva minute si nu se mai termina am introdus parola corecta a wi-fiului ma poate ajuta cineva va rog frumos dau funda.Va rog sa raspundeti

5 răspunsuri:
| iwefgOficiall a răspuns:

Ai ancercat sa ai faci un hotspot dupa telefon sa vezi daca merge de obicei reteaua wify ului din tableta nu mai vrea nici la mine sa se conecteze repede.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca te conectezi la un wi-fi slab, va putea dura si cateva ore.
In acel timp, sistemul face upgrade-urile Androidului si aplicatiilor, dupa care va indica momentul cand a terminat. In tot acest timp, tine tableta conectata la incarcare!

| 12Cozma12 explică (pentru Bula):

Pai am facut asa si am last-o 2 seri la rand si tot asa imi sta...

Bula
| Bula a răspuns (pentru 12Cozma12):

Lasa-l in continuu sa se transfere datele! E vorba de cativa Gigabaiti, care poate dura multe ore daca ai viteza mica la net. Daca bagi seara si dimineata il intrerupi, atunci seara urmatoare incepe din nou...
Nu-l mai opri pana ce termina complet! Daca ai viteza foarte slaba, trandferul poate fi chiar si cateva zile.
(de exemplu daca ti s-au terminat megabaitii din contract, viteza scade de peste 20 ori, la care nu mai poate dialoga pe net pentru asa volum de transfer)

| AliLina2 a răspuns:

Salut,e o problema de soft, m-i s-a intamplat, nu e de la retea..eu am dat inca o data resetare si pana la urma mi-a aparut optiunea sa sar peste.