| Chrysstian a întrebat:

Care este mai bun: "Samsung galaxy note 2" sau "iphone 5"? ma astept la raspunsuri sanatoase. daca o sa vorbiti de partea hardware sa nu imi spuneti ca acela "x" se misca mai bine decat "x" deaorece are procesor quad core 1, 6 GHz si celalalt dual core 1, 3 GHz, pe partea hardware, totul se rezuma in special de chipset. funda pentru cel mai bun raspuns. vreau raspunsuri de la detinatori care au mai avut aceste telefoane prin mana si vreau pareri pro/contra si argumentati-va raspunsul cum am facut eu

5 răspunsuri:
| MinecraftWithDubstep a răspuns:

IPhone 5.
Nu stiu de ce, dar sare mai mult in ochi.

| marian3999 a răspuns:

Nu se incadreaza in aceeasi categorie telefoane care le-ai mentionat.Galaxy note 1 si 2 eu zic ca au o categorie a lor, fiind mai mult,, phablet'' adica o tableta ce poate fi folosita ca un telefon.Nu stiu ce urmaresti tu, fiabilitate sau performante.Note consuma foarte rapid bateria datorita ecranului(5.5') si asta il face special, pe cand iphone e doar un iphone 4 tras de picioare. Daca esti iphone fanboy, e telefonul pentru tine. Daca preferi un ecran foarte mare si un sistem de operare user-friendly, Note e alegerea mai buna.

| Chrysstian explică (pentru marian3999):

Am pus note 2 deoarece e totusi si telefon, el este un phablet deci pot sa-l compar si cu o tableta

| Zidaru_Bertha_1987 a răspuns:

Iphone 5! il are o colega si e super!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Samsung Galaxy Note 2 (N7100), deoarece este mai performant.

Vezi COMPARAŢIA/motivele şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......2_2164.php