| alexgalatzi a întrebat:

Heei TPU! happy Vreau sa ma ajutati... Ce alegeti? HTC One Mini sau Samsung Galaxy S3? HTC One Mini are procesor e 1.4 dual-core Snapdragon 400 si am auzit doar pareri bune despre el. Cica nu are lag, se misca foarte bine.
In schimb S3-ul are procesor de 1.4 quad-core Exynos 4412, dar am auzit ca uneori are lag mult si nu se misca bine...
Ma puteti ajuta? Fundabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandoua sunt niste telefoane super, dar HTC One Mini mi se pare o alegere mai buna deoarece este mai nou si are un design mai bun. Intr-adevar, S3 a primit actualizari la sistem si a cam incetinit, deci poate aparea lag.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Vezi ca pe langa procesor mai exista si gpu. Iar la HTC one mini gpu-ul este mai performant decat la s3.
Si asa este, deoarece one mini are cpu de generatie mai noua, are mai ales in jocuri mai putin lag decat galaxy s3.

| Aleee99 a răspuns:

Eu as alege Samsung galaxy S3happy