| BULANGIU96 a întrebat:

Buna TPU?
Care stiti cat ar costa decodarea unui iphone 4?
Gevey-ul este o alternativa eficienta?
Multumesc anticipat, dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna,

Depinde in mare masura de baseband-ul sau,pe ce retea este codat si mai ales daca se afla pe blacklist (lista neagra unde sunt trecute telefoanele ce au incercat sa fie decodate si au fost blocate de catre cei de la Apple,si o data ce a fost trecut pe lista aceea, un telefon nu mai poate fi decodat).

Referitor la Gevey, exista multe pareri pro si contra dar sunt foarte pretentioase la semnal, iti poate pica foarte usor daca intr-o zona este un semnal putin mai slab. Ca o parere personala nu as opta pentru Gevey, iar cu decodatul intereseaza-te mai 1 pe ce retea este codat si baseband-ul telefonului si dupa achizitioneaza-l (o decodare poate fi si 50ron si 700ron.)